Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

ZUMBA

Zumba je nový dynamický fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, např. břišních tanců či tanga). Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Aby se vám v Zumbě dařilo, nemusíte umět tancovat. Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je tak může opravdu každý. Na lekci Zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.

Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party. Zumba je úžasná pro mysl, tělo i duši. Po cvičení se nebude moci dočkat další lekce! 

BOSU

Bosu je široce oblíbené náčiní v nejrůznějších cvičebních odvětvích. Jedná se o vynikající pomůcku, která Vás donutí zmobilizovat Vaše netušené schopnosti. Na Bosu musíte více než kdy jindy aktivovat Vaše centrum síly (powerhouse) a zpevnit tělo, abyste mohli provádět cviky v nestabilních polohách. Bosu může ležet na zemi svou plochou stranou, v tu chvíli cvičíte na pružné „polokouli“. Můžete ho ovšem položit také obráceně, pružnou „polokoulí“ na zem. To už slova nestačí, lépe je si Bosu vyzkoušet „na vlastní kůži“.

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

MAGIC CIRCLE

Magic Circle je tuhá, pružná obruč o průměru 40cm, která klade při stisknutí odpor. Na stranách jsou 2 měkké úchyty. S pomocí Magic Circle lze výborně posilovat horní i dolní končetiny. Při klasickém cvičení na podložce se s použitím tohoto náčiní zvyšuje náročnost a samozřejmě i variabilita cviků.

  

FLEXI-BAR - Super rehabilitační novinka pro zdravá záda.

Náčiní FLEXIBAR uvedené do kmitavého pohybu vyvolává vibrováním mimořádnou hloubkovou reakci těla – reflektorické napětí trupu, kterého vědomě nelze dosáhnout. Při tréninku s náčiním FLEXIBAR pracují hluboké svaly zádové (vzpřimovače), veškeré břišní svalstvo jakož i pánevní dno proti působícímu kmitání.

Takto aktivně se FLEXIBAR rozkmitává a současně se v reakci těla na jeho vibrování pasivně posiluje hluboké svalstvo. Určitý počet kmitů za minutu má za účinek nejen silový vytrvalostní trénink, nýbrž zintenzivňuje také látkovou výměnu a zvyšuje srdeční tep. Uspořádání hlubokého svalstva je často řešením mnohých zádových obtíží.

Obrazek